Trots min trötta sida, så händer saker. Ibland för mycket. Bland annat som att jag fick ett brev på kort varsel om ett möte med en arbetsterapeut. Kort varsel får inga plus poäng från min sida. Min oroliga Asperger får spel i mitt huvud … Sen vet jag inte heller om det verkligen behövs. En till sak är att det kommer bli väldigt dyrt för mig.
Mina sinneslägen förvirrar mig helt och hållet ibland. Som jag tror kan vara en orsak till paniken jag känner inför att tackla minnen och andra psykiska besvär jag drabbas av.
Men om jag väntar i två dagar så kan hela min situation och humör vara ändrat till positiv och super glad.
Det är så svårt att inte bli rädd över känslor.
Än vet jag inte hur jag ska göra, jag har idag och imorgon på mig för att ändra mig om mötet på fredag.
En annan sak som är positiv, tror jag i alla fall, är att jag fick ett samtal, som jag tyvärr inte kunde svara på då. Men jag fick meddelande om att det handlade om kedjetäcket jag ansökt till.
Så antingen eller, det kan gå bra, eller inte. Det återstår och vänta och se.
Åh, kedjetäcke är så himla bra! ❤
GillaGilla
Aa 🙂 Har fått testa det innan, men då kunde jag inte få det. Men hoppas denna gång. Kram ❤
GillaGilla